پربیننده ترین اخبار

پیشنهاد سردبیر

خبرهای خوش از کاندیداهای شورای شهر اهواز

پس از چند دوره شورای شهر بحث برانگیز به ویژه شورای شهر دوم و سوم که گاه سطح تحصیل و توان اجرای کار برخی اعضای آن به هیچ وجه در حد کلان شهر اهواز نبود، همواره یکی از مطالبات مردم، حضور افراد امین، متعهد و توانمند و نیروهای مردمی و ارزشی بوده است.

  در حالی که شنبه گذشته آخرین مهلت برای ثبت نام کاندیداهای شورای شهر بود، خبرهای خوشی از ثبت نام برخی کاندیداهای توانمند و متعهد در انتخابات این شورا به گوش رسیده است.

 

پس از چند دوره شورای شهر بحث برانگیز به ویژه شورای شهر دوم و سوم که گاه سطح تحصیل و توان اجرای کار برخی اعضای آن به هیچ وجه در حد کلان شهر اهواز نبود، همواره یکی از مطالبات مردم، حضور افراد امین، متعهد و توانمند و نیروهای مردمی و ارزشی بوده است.

 

این مطالبه زمانی بیشتر بروز پیدا می کند که مردم نجیب و شریف خوزستان و به ویژه کلانشهر اهواز، شورای شهر خود را با شهرهای دیگری که عنوان کلانشهر و مرکز استان را یدک می کشند مقایسه می کند.

 

نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز نیز در نماز جمعه این شهرستان با تاکید بر مطلب فوق از افراد توانمند و دارای سوابق روشن اجرایی دعوت کرد خود را در انتخابات شورای شهر کاندیدا کنند.

 

حال جای خوش وقتی است که کاندیدا شدن این گونه افراد در شورای شهر اهواز، نوید تبدیل این نهاد را به مجموعه ای قوی و فکری و موثر در حل مشکلات، به مردم می دهد.

 

برای مثال شنیده شده، مسعود حمیدی نژاد مدیر کل سابق بازرسی استانداری و معاون فرهنگی اداره کل ارشاد استان با اصرار و درخواست های مردمی و برخی دلسوزان و بزرگان مجاب شده تا وارد عرصه شود. وی همچنین دبیر جبهه ی پیروان انقلاب اسلامی استان نیز هست.

 

همچنین کسب اطلاع کردیم که سید جواد رضوی مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان و از نیروهای متدین، فعال، انقلابی و امین که از قدیم الایام در عرصه های مختلف استان و شهر اهواز فعالیت های چشمگیری داشته نیز به دعوت عده زیادی از مردم و گروه ها وارد عرصه ی انتخابات شورای شهر شده است تا با تجربه و آشنایی با مشکلات مردم بتواند در حد خود خدمتی به مردم نماید.

 

مهندس غلامرضا شانه سازان هم از دیگر کاندیداهای شورای شهر است. وی از آزادگان سرافراز و جانبازان دفاع مقدس و دارای مدرک فوق لیسانس عمران می باشد که سوابق بسیار مثبتی در حوزه های مختلف به ویژه عرصه های عمرانی، اجتماعی و حقوقی دارد.

 

حضور ارزشمند چهره هایی همچون سرکار خانم زیبا صالح پور، دکتر ابریشم کار، سرکار خانم معلمی و زمانپور نیز از ویژگی های این دوره از انتخابات است که با توجه به پیشینه و انگیزه بالای آنان برای خدمتگزاری به مردم فضای اعتماد و امیدواری مردم به شورای آینده را افزایش خواهد داد.

 

از دیگر اتفاقات خوب و امیدوار کننده، حضور چهره های جوان و خوش فکری همچون مهندس احمد سراج و علی خانی است که با توجه به تجارب ارزشمند، کار و تلاش در عرصه صنعت و تجارت به لحاظ پایگاه خوب مردمی در میان مساجد شهر می توانند حمایت گسترده آنان را با خود همراه کنند.

 

افراد فوق به علاوه چهره های مطرحی که در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی توانستند نگاه مثبت مردم را به خود جلب کنند بسیار حائز اهمیت است؛ آقایان رامی الاسوند و حسین حیدری از جمله این چهره ها می باشند.

 

موارد مذکور به علاوه مدیران، کارشناسان و بزرگوارانی که پا به عرصه انتخابات گذاشته اند حکایت از نگاه تکلیف مدارانه و احساس مسئولیت برای ایفای نقش در امر خطیر شورای اسلامی شهر دارد که می توان به افرادی همچون مهندس محمدرضا تیزنوبک ، مهندس عبدالجبار حردانی و مهندس شانه سازان اشاره نمود.

 

نکته جالب توجه دیگر ثبت نام برخی مدرسان دانشگاه است که حضور چنین چهره هایی می تواند موید نگاه امیدوار کننده دانشگاهیان به شورای شهر باشد.

 

از حق که نگذاریم حضور مجدد برادرانی که تجربه شورای گذشته شهر اهواز را در کارنامه خود دارند همچون حاج قاسم حریزاوی و غلامرضا سبزعلی نیز از نقاط عطف این انتخابات است.

 

البته به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات جزئی در خصوص کاندیدا ها به ذکر همین نکات و اسامی بسنده می کنیم و در خبرهای بعدی اطلاعات تکمیلی را از ترکیب و گروه بندی انتخابات ارائه خواهیم داد.تاریخ : پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

نظرات بینندگان:

عرض به حضور دوستان قومیت و قبیله مهم نیست انچه که هدف را در بر میگیرد ساختن شهری زیبا و زندگی کردن مردم در کمال ارامش و بهره مندی از امکانات یک شهرمطلوب برای مردم است لذا باید توجه داشت که این مسائل در افرادی کوشا و فکور در امر شهرداری میباشد
با سلام. مهندس عنایت اسفندیاری در عین جوان بودن دارای تجربه خوبی در زمینه پروظزه های فنی-مهندسی می باشد و افکار و اندیشه ها و برنامه های بسیار خلاقانهای برای شهر اهواز دارد. لطفا در مطالب خود از ایشان و جوانان دیگر نیز نام ببرید.
عرض به حضور دوستان قومیت و قبیله مهم نیست انچه که هدف را در بر میگیرد ساختن شهری زیبا و زندگی کردن مردم در کمال ارامش و بهره مندی از امکانات یک شهرمطلوب برای مردم است علی قضایی یک کلام
س چه گلی بسرمان زد که یکطرفه ازش حرف میز نید....
با سلام مهندس حسین حیدری با بیش از 25 سال سابقه مدیریتی انشا... نفر اول این دوره شورا می باشد
1 - مسئول پست مهندسی جهاد سازندگی در محور عملیاتی سومار سر پل ذهاب ، ریجاب ، بیوونیچ 2 - مسئول کمیته عمران جهاد ایذه و ناظر پروژه راهسازی شهر کرد به ایذه 3 - مسئول نظارت بر پروژه های عمرانی شهرستان ایذه 4 - اولین شهردار باغملک و اخذ مجوز شهر شدن باغملک از معاونت عمرانی وزارت کشور 5 - شهردار ایذه 6 - شهردار رامهرمز 7 - شهردار سوسنگرد 8 - شهردار بندر ماهشهر 9 - شهردار شوش دانیال (ع) 10 - تاًسیس سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اهواز و اولین مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره این سازمان 11- مدیرعامل عمران شهری شهرداری اهواز 12 - تاًسیس سازمان پایانه ها و اولین مدیرعامل این سازمان 13 - مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز و عضو هیئت مدیره اتحادیه تاکسیرانی های کشور 14 - عضو شورای حل اختلاف مجتمع قضایی 15 - رئیس فراکسیون استان خوزستان و عضو هئیت مدیره کل کشور و مدیریت پتروشیمی بنر ماهشهر 16 - مدیرعامل اتوبوسرانی اهواز و رئیس فراکسون استان خوزستان و عضو هیئت مدیره کل کشور
با عرض سلام" حاج محمد امین شریفات از فرهنگیان نام آشنا ورزمنده و از بسیجیان همیشه در صحنه حیف است که نام برده نشود
باسلام به اطلاع همشهریان محترم میرسانم حاج علی نظر ممبینی از نخبگان علمی وسیاسی و از مدیران ارشد اجرایی بصورت مستقل وانقلابی در انتخابات شورای شهر اهواز شرکت کردند وبلاگ ایشون : http://aftabezagros.blogfa.com/
دکتراحمدبراتی استاد دانشگاه دررشته ریاضی واردشد.
سلام این دوره بیایید به جوانها رای بدهبم.رای رای رای رای ما ما ما ما (مهندس محمود نیسی) کاندیدای جوان شورای شهر اهواز.فکر کنم جوانترین کاندیداست.خواهشا به جوانها رای بدیید
این دوره به نجمه قربانی رای میدهم..جوان و توانمند
رای مامهندس علی دغاغله.
شهر اهواز علی رغم پتانسیل های بالایی که از نظر منابع نیروی انسانی نعمات خدادای واز نظر اقتصادی وصنعتی وموقعیت استراتژیک داره دچار کاستی ها کمبودهای زیاد و توسعه نیافتگی شدیده. از مردم شریف و سرافرازم تقاضا دارم به دنبال فردی باشند که سوابق کافی به لحاظ اجرایی اعتقادی واخلاقی و مدیریتی داشته وقدرت ارائه خدمات وقدرت تصمیم گیری های فراجناحی فراقومی فرا… داشته باشد ودلسوز مردم و شهر باشد ودراین زمینه سوابقی داشته باشه آلودگی آب هوا خاک داره توی این شهر بیداد می کنه و داره تمام مردم رو بیمار می کنه اهواز درحال حاضر آلوده ترین شهر جهان هست بخاطر خودتون خانواده هاتون و بچه هایی که قراره آینده رو به دستشون بسپارید بیاییددست از قوم گرایی جناح گرایی و گرایش هایی که هیچ فایده ای به حال شهر ومردمش نداره ومنافع عمومی رو دربر نمی گیره برداریم بیایید به دنبال فرد صالح کارآمد و کاردان که دارای برنامه و راهکارهای مناسب هست بگردیم. دور قبل به جناح گروه دسته قومیت نژاد گرایش سیاسی وحتی وضعیت ظاهری رای دادیم نتیجه اش اون شدکه شهر اهواز تامدت ها شهردار وشورای شهرنداشت آلودگی آب هوا خاک داره توی این شهر بیداد می کنه داره تمام مردم رو بیمار می کنه یعنی ما نگران خودمون هم نیستیم؟؟؟؟ هی بشینیم سر قومیت وگرایش سیاسی باهم بحث وجدل کنیم آخرش که چی؟؟؟؟؟؟؟ ایا نتیجه ای جزاینکه ابزار دست عده ای انسان جاه طلب بشیم نتیجه دیگه ای برامون داشته؟؟؟؟پس بچه هایی که قراره آینده رو به ذستشون بسپریم چی؟؟؟؟؟
باعرض سلام به نظر من به عنوان عضوهیات علمی دانشگاه ودانشجوی دکتری وشهروند اهوازی که از بدو تولد ساکن این شهر بوده ام یکی از مهم ترین مشکلات کلان شهر اهواز و حتی شهرهای اطراف اهواز این است که مسئولین آن از تعدد مسئولیت برخوردارند وهیچ گاه دریک پست یا مسئولیت مجال اینکه ارائه خدمات بنمایند وراهکارها وبرنامه های سازنده وطولانی مدت خودرا اجرا کنند نمی یابند و مسئولیت ها برای مدت زمان کوتاه بین چند نفر محدود درحال گردش است. به نظر من توی شهرما تعدد مسئولیت های فرد آن هم به صورت کوتاه ومقطعی نمی تواند دلیل یر شایستگی فرد برای احراز مسئولیت درشورای شهر باشد
باعرض سلام خدمت تمامی شهروندان شریف مقاوم وسرفرازم به عنوان فردی که نگران آینده ی شهرم و مردم اون هستم اعلام می کنم که آقای مهندس حسین زیدوندی مناسب ترین گزینه هستند وبراساس نظرسنجی ها از اقبال زیادی نیز برخوردارند اما دراین سایت به نام ایشان اشاره ای نشده.
باعرض سلام به نظر من هم یکی از ضعف های موجود شهر اهواز در حوزه مدیریت شهری برای کلان شهری مثل اهواز تعدد مسئولیت های مسئولین آن وتوقف کوتاه در آن پست مدیریتی است
یاکاشف الکرب عن وجه الحسین نصرمن ا..وفتح قریب
باعرض سلام باتشکر از مسئول سایت که دموکراسی رو رعایت می کنند وتمامی نظرات رو منعکس می کنند می خواستم بگم برخی افراد مثل خانم ها صالح پور زمان پور ابریشم کار وبرخی افراد دیگه که شما دراین سایت به اونها اشاره کردید افراد صالحی هستند من هم خوشحالم که دراین دوره بسیاری از اسامی رو دیدم اما بسیاری از اونها تخصص هاشون یا سوابق کاری شون ارتباطی به شهرداری شهرسازی خدمات شهری و مشکلات شهری نداره واین افراد هیج گونه آشنایی قبلی با مشکلات شهر نمی تونند داشته باشند.فردی که کاندید میشه باید نسبت به مردم واعتمادی که به او خواهند کرد احساس مسئولیت داشته باشه.
برخی از اسامی که در متن فوق به آنها اشاره شده تخصص شون وسوابق شون ارتباطی به شهرداری شهرسازی وخدمات شهری نداره درسته که برخی از اونها افراد صالحی هستند ولی آیا همین گزینه برای احراز مسئولیت توسط اونها کافیه؟؟؟ مشکلات شهر اهواز خیلی بزرگ تر وپیچیده تر از این حرف هاست. برخی از اونها حتی روحشون هم از مشکلات شهر خبرنداره ودرنتیجه راهکاری هم برای اون نمی توانند ارائه کنند. کاندیدا باید نسبت به مردمی که به او اعتماد خواهند کرد تعهد ودلسوزی داشته باشه. به نظر من اگه فردی در خودش این توانایی رو نمی بینه نباید شرکت کنه حتی اگه بدونه که رای میاره. باتشکر از مسئول سایت که آزادی عقیده و دموکراسی رو رعایت می کنند وتمام نظرات رو منعکس می کنند.
تعجبم از اینه که توی خبر سایت خانم ابریشم کار و خیریه نیسی جز سرشناس ها نام برده شدند. یعنی بخاطر چند دوره شرکت کردنشون سرشناس شدن . یا آقای مهدی جبوری و سید کریم لطیفی رو اولین بار هست اسمشون رو میشنویم . مدرس دانشگاه بودن چیز فوق العاده ای نیست . مگر اینگه در حوزه های عمرانی و شهرسازی باشه و دارای تحقیقات و مقالات بسیار . البته نه مقالاتی که دانشجو تهیه میکنه و استادها هم اسمشون رو کنار اسم دانشجو میزارن
رای اهالی صددستگاه باهنر نبوت رسالت علی شیخ
باسلام خدمت شهروندان و کاندیداهای محترم باسلام خدمت تمام شهروندان شریف و گرامی چه کسی می تونه مشکل آبهای سطحی اهواز رو حل کنه چه کسی می تونه مشکل آب آلوده ی این شهر رو پیگیری کنه چه کسی می تونه مشکل هوای آلوده این شهر رو پیگیری کنه چه کسی می تونه برای توسعه نیافتگی شدید این شهر راهکار وبرنامه بده چه کسی برای بالا بردن خدمات شهری توی این شهر ایده وراهکار بده .باید به کاندیداهایی رای بدهیم که راهکار و ایده وراه حل برای مشکلات شهر داشته باشند. چه کسی می تونه برای بالا بردن سطح فرهنگ شهروندی برنامه و راهکار وایده بده. باید به افرادی رای بدهیم که برنامه ایده وراهکار برای مشکلات شهر دارند و بامشکلات شهر آشنا هستند. می خواستم به اون دوست گرامی که به کاندیداها توهین کردند و گفتند که بسیاری از اونها توانایی اداره مهد کودک رو ندارند بگم اصلا” باتوجه به تعداد بالای شرکت کننده ها چنین اظهار نظری نمی تونه درست باشه و اصلا” از نظر آمار و احتمال درست نیست.به جای سم پاشی وتخریب ذهنیت مردم اگه راست می گید راهکارها وایده های مناسب برای شرکت افراد کاردان و کارآمد ارائه کنید
می خواستم به اون دسته از کاندیداهای محترم وگرامی که به نام مسجدسلیمانی ، شوشتری ، دزفولی، ایذه ای، رامهرمزی، هفتکلی، باغملکی وآبادانی وبهبهانی و……. وبه امید آرای مسجدسلیمانی ها شوشتری ها دزفولی ها ایذه ای ها رامهرمزی ها هفتکلی ها باغملکی ها آبادانی ها بهبهانی ها و……..توی انتخابات شرکت کرده اند بگم که شما باید آبادگری آبادانی وپیشرفت رو از همون شهرهایی شروع کنید که به اونجا تعلق دارید ودر اونجا ریشه دارید وبه اسم اونجا نفس می کشید و می خواهید رای بیارید.باید تخصص ها وتجربه هاتون رو برای آبادانی همون شهرهایی به کارببندید که ادعا می کنید به اونجاها تعلق دارید تا این اندازه توسعه نیافته نباشند واین همه مشکلات بزرگ وکوچک نداشته باشند.
هرکس به عاشور سواری پور رأی دهد به انقلاب،نظام و خون شهداء خیانت کرده است چون نامبرده از سرکرده های شبکه اخلالگران اقتصادی موسوم به سادات بوده که پولهای مردم فقیر و ستمدیده اهواز را به جیب زده است پس چگونه می توان به وی اعتماد کرد و مدیریت کلانشهری چون اهواز را به وی سپرد.واقعاً برای دستگاههای امنیتی و نظارتی متأسفیم که چگونه صلاحیت وی را تأیید نمودند.
ضمن تبریک بمناسبت مبلادحضرت علی اکبروروزجوان/انتخابات شورای جوانان اهواز(جمعیت سبز جوانان ایران)درتاریخ14/4/92برگزارمیشود،کلیه جوانان علاقه منداهوازی جهت کاندیداشدن خودمیتوانندمشخصات خودرا(نام ونام شهرت-تاریخ تولدروز،ماه،سال،-نام پدر-کدملی-تحصیلات)رابه شماره های پیامک جمعیت{09167888874=و=09360008240}ارسال نمایند/مهلت ارسال مشخصات تامورخه 10/4/92میباشد-تاییدیه اعضاتوسط سامانه به کاندیداها محرمانه ارسال میشود./(روابط عمومی سازمان جمعیت سبز جوانان ایران))
نام :
ایمیل :
* نظر:
* کلمه امنیتی: